Vítejte na cvvz.cz
CVVZ 2008  24.-28.10.2008 Přerov
CVVZ.CZ
Nejste přihlášen
2. října 2008

Zadány poslední programové bloky!!!

 

CVVZ se nám kvapem blíží. V letošním méně početném ročníku vám nabízíme solidní řádku programů. Ale šup šup, přihlašujte se na ně, ať je nemusíme rušit!!! :-)

Na konci září se nám podařilo postupně dozadat poslední velký blok nabízených kurzů, co ještě přidáme, už budou jen opožděné specialitky a ještě také všichni cestovatelé, na jejichž prezentace si budete moci zajít v průběhu kulturních večerů na lokaci Spica (SP-M/V/D/P) :-)

 

Co byste si neměli nechat ujít?

(Nebudu vám psát přesné názvy ani kódy. Hledejte dle klíčového slova. Při prohledávání si totiž určitě prohlédnete ještě spoustu dalších zajímavých kurzů, a to je dobře :-) )


Nově zadané:

Za všechny nově zadané kurzy bych upozornila na novinky v podobě Geocachingu, Autorského divadla, Ekologických a výtvarných kurzů Sdružení pro volný čas ATLAS a BIOS či na odpočinkovou Exkurzi do Pivovaru Zubr v Přerově :-) Určitě jste si také všimli zvýšeného počtu zážitkových kurzů a workshopů v podobě venkovních sportovních aktivit. Ultimate Frisbee, Speciální štafetovky, Inspirativní exkurze za ptactvem v sobotu odpoledne.


Z klasických kurzů:

...by vám určitě scházelo Malování na tvář v podání našich slovenských kolegyněk. Určitě si nenechte ujít praktické semináře plné her a hříček v místnosti, seznamovaček, nebo klasické turnaje v knoflíkové kopané.

Kdo se těší do každoroční herny, může si oddechnout, na hernu budeme mít vymezené sice malé, ale hned dvě tělocvičny, takže si budete moci v mezičasech jako každoročně lámat hlavu nad novinkami od různývh vydavatelů.

Výtvarným kurzům asi netřeba dělat velkou reklamu, jen připomenu, že v posledním jich také pár přibylo. Např. dřevěné šperky, smaltování nebo drátkování bucláků.


Speciální pedagogiku a psychologii:

…máme letos zastoupenou také poměrně solidně: Kurzy jako Základy znakového jazyka včetně náhledu do vnímání sluchově postižených, Speciální pohybové aktivity pro zrakově a tělesně postižené – v těchto si můžete sami vyzkoušet, zda je zapojení takto postižených dětí do vašich aktivit opravdu problém, nebo se to naopak dá zvládnout poměrně snadno. PhDr. Binarová PhD. a PhDr. Pavel Humpolíček PhD. v pondělí a v neděli profesionálně pohovoří o Problémových dětech a o Poruchách v chování v dětství a dospívání. Kdo z nás si může troufnout minout takovouto odbornou přednášku?

Praktické cvičení na asertivitu a sociálně vztahové hry už je sice téměř obsazené, ale třeba ještě místečko chytíte. Kdybyste to náhodou nestihli, pak v mezilidské komunikaci stejně důležité jako asertivita je jistě Aktivní naslouchání. Stále volné :-)


Ohrožené programy – opravdu je máme zrušit?

Tak v prvé řadě si říkám, zda já sama dodržuji Dětská práva. Ne, že bych na svých táborech děti terorizovala, ale kdo z nás v době paní Stehlíkové ví, co si ještě může k dětem dovolit a co už ne?

Mezinárodní spolupráce má dle mého názoru také docela malou odezvu na to, jak aktuální je to v současnosti téma. Podtřebujete pomoci opravit základnu a zároveň si procvičit angličtinu? Zorganizujte Workcamp! Další módní trend je zatím také celkem opomíjený. Jazykové vzdělávání má přece neoddiskutovatelný význam. Nikdo nemá zájem rozšířit nabídku své organizace o Jazykové tábory?


Páteční diskuze?

Samostatná kapitola..Quo Vadis CVVZ? Nechcete znát odpovědi? Vždyť už padlo tolik otázek... Pojďte se poprat v mezích asertivní výměny názorů. Zkusíme to zvládnout :-) Diskuse nad současným stavem volnočasové politiky státu je také zatím bez zájmu. Proč?


Doplňkové aktivity:

K už zmíněné herně musím samozřejmě doplnit informaci o tom, že letos v žádném případě nesmí chybět čajovna. Ta nebude otevřená nonstop, jednak proto, abychom vás dostali na odpolední program a jednak proto, abyste byli druhý den ráno fresh na nové kurzy. Bude ale respektovat průměrné biologické hodiny a můžete si do ní zajít v typických útlumových časech 17:00 – 24:00, pokud ovšem nebudete bažit po kultuře na Klubu Spica :-) Kromě koncerů si budete moci užít také diskotéku v jiném sále téhož kulturního centra. Přečetli jste si už článeček kulturní lahůdky? Je a přesunutý ze stránky Home do záložky Články. Přečtěte si!V nabídce letošní CVVZ je jistě řada kurzů. Které v tomto článečku zmíněné nejsou, což neznamená, že by nebyly zajímavé. Pokud by měl někdo zájem o jmenný seznam všech unikátních názvů kurzů, není problém na požádání zaslat.Wendy


<< zpět
 
Web provozuje OS Kadet Třebíč
Technická realizace, design Tajfun Digital 2004 - 2007
TOPlist